wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kosmetyka naturalna porady i triki » Olejowe oczyszczanie twarzy OCM jak i dla kogo.

Olejowe oczyszczanie twarzy OCM jak i dla kogo.

Data dodania: 21-06-2017
Jeżeli chodzi o stosowania olejków na twarz, to musimy pamiętać, że olejek nie dostarcza skórze wilgoci, ponieważ nie zawiera wody. Więc najpierw powinnyśmy przetrzeć twarz tonikiem, hydrolitem, żelem aloesowym lub hialuronowym. Osoby o suchej skórze lubią nałożyć krem i na to jeszcze wmasować olejek. Jest to świetny sposób, ponieważ krem dostarcza wilgoci, natomiast olejek kwasów tłuszczowych, których suchej skórze brakuje.


altJeżeli chodzi o stosowania olejków na twarz, to musimy pamiętać, że olejek nie dostarcza skórze wilgoci, ponieważ nie zawiera wody. Więc najpierw powinnyśmy przetrzeć twarz tonikiem, hydrolitem, żelem aloesowym lub hialuronowym. Osoby o suchej skórze lubią nałożyć krem i na to jeszcze wmasować olejek. Jest to świetny sposób, ponieważ krem dostarcza wilgoci, natomiast olejek kwasów tłuszczowych, których suchej skórze brakuje.
Jeżeli masz cerę tłustą, ale zmęczoną, źle odżywioną i chciałabyś odżywić ją olejkiem jest to jak najbardziej pożądane. Na wielu tłustych skórach olejek zmniejsza przetłuszczanie się i skłonności do wyprysków. To dlatego, że olejki rozpuszczają serum, które również składa się z tłuszczy i odblokowuje pory skóry. Często na takiej skórze olejek źle się wchłania, wówczas polecam użycie wraz z olejkiem wałeczka dermaroller. Wałeczek ten polepsza wchłanianie kosmetyków parę tysięcy razy ! I również zapobiega powstawaniu wyprysków.
Wyjątkiem jest olejek Marula, który świetnie się wchłania i na suchej skórze i na tłustej. Odżywia i nawilża skórę na tyle silnie, że nie ma potrzeby dodatkowego stosowania kremu.Na dodatek po jego użyciu skóra jest matowa, co szczególnie polubią posiadaczki tłustej cery. 
Właściwe oczyszczanie twarzy powinno usunąć z niej brud, toksyny pochodzące ze środowiska, makijaż oraz wytwory skóry takie jak sebum i pot. Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest najważniejszym elementem pielęgnacji, który pomaga zachować świeży wygląd i blask naszej skóry. 
Niestety jeżeli chodzi o mycie skóry sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, nie wystarczy tylko usunięcie z niej zanieczyszczeń. Nasza skóra posiada naturalną warstwę ochronną, na którą składają się martwe komórki naskórka, serum i drobnoustroje. Oczyszczanie powinno przebiegać w taki sposób aby tą warstwę ochronną zachować w jak największym stopniu.
Potrzebujemy więc delikatnego „rozpuszczalnika”, który rozpuści i usunie zanieczyszczenia z naszej twarzy, ale nie pozbawi jej zupełnie warstwy ochronnej. Dobrym rozwiązaniem może być olejek- rozpuszcza sebum i wraz z nim usunie z twarzy makijaż oraz zanieczyszczenia.
Pomysł aby oczyszczać  skórę olejkami pochodzi ze starożytnego Rzymu. Rzymianie smarowali całe ciało oliwą z oliwek  a następnie zeskrobywali tą oliwę specjalnymi skrobaczkami. Pomimo tego, że znali mydło, było ono używane tylko do prania. Do dziś w krajach Afryki do mycia twarzy używa się olejku Marula, który dodatkowo doskonale pielęgnuje skórę.
Do olejowego oczyszczania twarzy można użyć różnych olejków, także oliwy z oliwek jak starożytni. Najlepiej jest używać olejku odpowiedniego do swojego typu cery. Szczególnie posiadaczki cery tłustej powinny być ostrożne przy wyborze olejku, najlepszy dla nich jest olejek Marula,olejek laurowy (z wawrzynu) albo nigella.
W jaki sposób należy to robić? Weź przykład z rzymian: nałóż sporą ilość olejku na twarz i wmasuj w nią aby zanieczyszczenia się rozpuściły- następnie bardzo dokładnie usuń nadmiar olejku chusteczkami lub wacikami. W razie potrzeby czynność powtórz. Nie wystarczy samo pocieranie twarzy wacikiem nasączonym olejkiem. Musi on mieć chwilkę aby rozpuścić zanieczyszczenia, a my przy okazji możemy wykonać masaż twarzy, dzięki czemu odżywcze składniki olejków wnikną w nią i głęboko ją odżywią.
Po oczyszczaniu olejkiem następuje ważna rzecz: pomimo, że używałaś olejku do umycia twarzy, powinnaś ją i tak nawilżyć kremem. Olejek co prawda zostawia na skórze powłokę, która zapobiegnie utracie wilgoci, ale żadnej wilgoci jej nie dostarczy. Dlatego przetrzyj jeszcze twarz tonikiem lub hydrolatem i nałóż krem. Jest to częsty błąd, ponieważ skóra wydaje nam się po olejku miękka i nawilżona, pozostawiamy ją bez kremu. Ale ponieważ nie dostarczyliśmy jej żadnej wilgoci, stan skóry przesuszonej będzie się pogarszał z dnia na dzień i w końcu skończymy z podrażnioną, zaczerwienioną i szorstką twarzą. Wyjątkiem jest olejek Marula, który wchłania się tak szybko i głęboko, że po oczyszczeniu nim twarzy, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kosmetyków pielęgnujących. Możesz ewentualnie nadmiar olejku zmyć wacikiem nasączonym hydrolatem, czy tonikiem bez alkoholu, by dodatkowo nawilżyć cerę.
Na koniec wady mycia twarzy olejkami. Nie da się ukryć, że olejek pozostawia twarz dużo bardziej tłustą niż mydło czy żel do mycia twarzy. Stanowi to problem estetyczny i bardzo zmniejsza trwałość makijażu. Dlatego większość kobiet preferuje stosowanie olejków do wieczornego demakijażu. Olejek po dostaniu się do oka, tworzy na rogówce nieszkodliwą, ale bardzo irytującą powłokę, która przez długi czas utrudnia widzenie. Olejki też u niektórych osób na początku stosowania powodują zwiększoną ilość wyprysków. To mija gdy skóra się oczyści oraz przyzwyczaj do takiej pielęgnacji, jednak jest to problem nie do zaakceptowania dla niektórych osób. I tutaj znowu wyjątkiem wśród olejków jest olejek Marula, który pozostawia skórę matową i można na niego stosować makijaż. 
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Kosmetyka naturalna porady i triki
Sklep internetowy shopGold