wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kosmetyka naturalna porady i triki » Czy pudry mineralne Rhea nadają się do bakingu ?

Czy pudry mineralne Rhea nadają się do bakingu ?

Data dodania: 29-05-2019
Media społecznościowe opanowała ostatnio technika makijażowi nazywana „baking” lub „bake”. Napiszę pokrótce co to za technika, po co się ją stosuje oraz czy można używać w ten sposób pudrów mineralnych.


Media społecznościowe opanowała ostatnio technika makijażowi nazywana „baking” lub „bake”. Napiszę pokrótce co to za technika, po co się ją stosuje oraz czy można używać w ten sposób pudrów mineralnych.

„Baking” oznacza „pieczenie”, „wypalanie” i znaczenie tego słowa nie ma wiele wspólnego z techniką makijażowi. W makijażu oznacza nałożenie grubej ilości pudru na „mokrą” skórę. Mokra skóra oznacza, że nie jest ona zmatowiona, czyli po położeniu na nią podkładu w kremie lub olejku. Puder nakłada się naprawdę grubą warstwą, za pomocą gąbki lub sztywnego, płaskiego pędzla, nawet lekko wklepując. Następnie zostawia się puder na skórze na kilka minut i strzepuje nadmiar miękkim, szerokim pędzlem. Puder nałożony w ten sposób bardzo mocno utrwala makijaż. Makijażyści stosują tą technikę szczególnie pod oczami. Dzięki temu w razie osypania się cieni do oczu podczas wykonywania makijażu, można je bezproblemowo i bezśladowo usunąć wraz z nadmiarem pudru. Baking bardzo dokładnie i jednolicie matuje skórę, więc jest przydatny podczas sesji zdjęciowych. Jednocześnie puder nałożony w ten sposób pozostawia bardzo grubą warstwę na skórze, co może kiepsko wyglądać szczególnie w świetle dziennym. Szczególnie skóra sucha i dojrzała może wyglądać na jeszcze bardziej suchą i dojrzałą gdy jest zbyt zmatowiona.
alt

Jeżeli chodzi o pudry mineralne Rhea, to niektóre są doskonałe do bakingu, niektóre mogą być tak zastosowane a niektóre absolutnie nie powinny być tak nakładane.

Pudry mineralne Rhea doskonałe do bakingu:

Translucent veil- użyty w tej technice jest fantastyczny.  Świetnie wtapia się w makijaż, bardzo mocno go utrwala, wygładza skórę, bluruje wszelkie niedoskonałości. Nałożony metodą baking lekko rozjaśnia skórę, ponieważ naprawdę duża jego część wchłania się w nałożone wcześniej kosmetyki. Świetny do skóry mieszanej i tłustej, pozostawia matową, aksamitną powierzchnię.

Satin glow- również jest doskonały, użyty w bakingu. Ten puder nie matowi mocno skóry, pozostawi na niej delikatny satynowy połysk. Jest świetny do cery suchej i dojrzałej, na której jest potrzeba utrwalenia makijażu ale bez zbytniego zmatowienia. Świetnie sprawdza się pod oczami, gdzie skóra zazwyczaj jest bardzo cienka i ze zmarszczkami.

Pudry mineralne, które mogą być zastosowane:

Flash Glow- jest to puder nabłyszczający, może być używany jako rozświetlacz do twarzy, również jako cień do powiek. Nałożony techniką bakingu nadaje skórze bardzo, bardzo intensywny metaliczny połysk. Dlatego tak, można go stosować, ale efekt będzie mocno imprezowy.

Kamuflaże kolorowe- kolorowe kamuflaże (Yellow Corrector, Blue Corrector, Pink Corrector i Green Corrector) mają za zadanie lekko zmienić odcień skóry. Np. gdy skóra ma zażółcenia z powodu choroby i trzeba przywrócić jej świeżość można użyć różowego kamuflaża. Kamuflaż nałożony metodą bakingu daje silniejszy efekt kolorystyczny, chociaż wciąż jest on naturalny i dość mocno matuje skórę.

Pudry mineralne, które nie powinny być nakładane metodą bakingu:

Podkłady mineralne (Fair, Natural light i wszystkie inne)- absolutnie nie nakładaj nigdy naszych sypkich podkładów mineralnych metodą bakingu. Podkład mineralny musi być nałożony w minimalnej ilości i mocno roztarty. Tylko wówczas dobrze wygląda. Zbyt gruba jego warstwa podkreśla zmarszczki i pory i wygląda paskudnie.

Pudry brązujące- nasze pudry brązujące są delikatne i leciuteńkie, ale nałożone metodą bakingu będą wyglądać zbyt intensywnie. Po prostu powstaje brązowa plama, która zupełnie nie wygląda naturalnie.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Kosmetyka naturalna porady i triki
Sklep internetowy shopGold