Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Składniki naszych kosmetyków2 » Glinka w kosmetykach mineralnych

Glinka w kosmetykach mineralnych

Data dodania: 21-06-2017

Dostajemy ostatnio wiele pytań na temat zawartości glinki w kosmetykach mineralnych. Klientki są zdezorientowane ponieważ niektórzy producenci podają zawartość glinki w swoich kosmetykach jako atut.
Wszelkie glinki są doskonałymi kosmetykami jeżeli chodzi o nakładanie ich jako maseczki na twarz. Wchłaniają zanieczyszczenia, toksyny, w zamian dostarczają skórze cennych minerałów. Niestety pozostawione na skórze zbyt długo- silnie ją wysuszają.
Właśnie dlatego maseczkę z glinki zmywa się ze skóry gdy tylko wyschnie. Po nałożeniu maseczki z glinki, dobrze jest zaopatrzyć się w spryskiwacz z wodą i spryskiwać ją by nie wysychała zbyt szybko.  Nigdy też nie stosuje się suchej, sproszkowanej glinki na twarz-w tej postaci pochłonęła by całą wilgoć zawartą w skórze.
Glinka zawarta w kosmetyku do makijażu mocno matuje cerę, ale bardzo ją wysusza i niszczy. Nawet posiadaczki tłustej skóry szybko zauważą jej postępujące pogorszenie.
Firma Rhea nie dodaje glinki do swoich kosmetyków mineralnych. Nie chcemy by twoja skóra była wysuszona i łuszcząca. Wyjątkiem jest puder matujący, który zawiera 2% bardzo delikatnej glinki Kaolinowej. Jest to ilość, która zmatuje tłustą cerę, ale nie zrobi jej krzywdy.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl