Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Składniki naszych kosmetyków2 » Jak odróżnić dobre kosmetyki mineralne od złych.

Jak odróżnić dobre kosmetyki mineralne od złych.

Data dodania: 22-06-2017

 altNa rynku znajdziesz wiele kosmetyków mineralnych, niestety niewiele z nich składa się tylko i wyłącznie z minerałów. Jeszcze mniej składa się z minerałów korzystnie wpływających na naszą skórę. Niektórzy producenci uważają, że wystarczy dodać soli do kosmetyku i już można nazwać go "mineralny". Dlatego niestety musimy być wciąż czujne i orientować się w składach produktów.
W przyrodzie występuje wiele minerałów, tylko niektóre z nich mają korzystny wpływ na naszą urodę. Jest również wiele minerałów, które mogą mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie. 
Dlatego ważne jest aby sprawdzać skład kosmetyków i wybierać tylko te, które są dla nas odpowiednie.
Unikaj kosmetyków mineralnych, których producenci chwalą się, że wszystkie składniki użyte w nich są pochodzenia naturalnego. Tlenki żelaza, które nadają kolor kosmetykom mineralnym, nie mogą być pozyskiwane z natury do celów kosmetycznych. W kosmetyce można stosować tylko tlenki wytworzone w laboratoriach, ponieważ te naturalne są często zanieczyszczone metalami ciężkimi.
Unikaj kosmetyków zawierających talk. Talk jest naturalnym minerałem, ale ma zły wpływ na naszą cerę. Pomimo, że wydaję się w dotyku miękki i puszysty, w rzeczywistości jest szorstki i działa na skórę jak mikroskopijny papier ścierny. Narusza strukturę naskórka i prowadzi do podrażnień. Poza tym łatwo wchłania sebum, rozpulchnia się i zatyka gruczoły łojowe, prowadząc do trądziku. To jeszcze nie koniec listy grzechów talku ! Najgorsze jest to, że udowodniono, że talk który drogą oddechową dostanie się do płuc, pozostaje tam na zawsze, prowadząc do różnych chorób. Dlatego obecnie zaleca się zrezygnować z talkowych zasypek dla dzieci, które kiedyś były tak popularne. Talk jest bardzo lekki, mocno pyli i łatwo unosi się w powietrzu. Zapytacie więc, dlaczego w takim razie producenci w ogóle używają tego składnika? Jest to proste: talk jest bardzo tani.
altJeżeli jesteś alergikiem unikaj kosmetyków, które zawierają dodatki typu olejki, ekstrakty z roślin, woski itp. Owszem, to są naturalne roślinne składniki, ale łatwo mogą uczulać. Olejki i woski często zatykają pory skóry i mogą wywoływać podrażnienia. A więc tracisz dużą część dobroczynnych właściwości kosmetyków mineralnych.
Silikony, wypełniacze i inne chemiczne dodatki są niedopuszczalne. Oczywiście, nie chcemy wcierać w siebie chemii. Skład kosmetyków mineralnych powinien być jak najprostszy, wtedy naprawdę są one hipoalergiczne, nie zatykają porów skóry, nie wysuszają, nie podrażniają i posiadają filtr UV. Czyli posiadają wszystkie swoje zalety. Sprawdź tutaj skład naszego podkładu, tak powinien wyglądać skład kosmetyku mineralnego.
Nie daj się skusić zbyt niską ceną. Jakość niestety musi kosztować.
 Owszem kosmetyki mineralne są nieco droższe od tradycyjnych, ale to dlatego że zawierają wyłącznie skoncentrowane pigmenty. Są za to dużo bardziej wydajne, więc w sumie koszt ich używania nie jest taki duży. Producent może natomiast obniżyć cenę tych produktów przez kupowanie tańszej miki. Mika to składnik, który nadaje kosmetykowi kolor i połysk. Jednak czysta sproszkowana mika nie ma koloru ani połysku. By nadać jej połysk i kolor, jest powierzchniowo pokrywana innymi substancjami.
altFirma Rhea używa wyłącznie miki, która jest pokryta dwutlenkiem tytanu w formie krystalicznej ( połysk) oraz naturalnymi tlenkami żelaza kolor). Natomiast na rynku znajduje się wiele innych mik, które mogą być pokryte nawet toksycznymi barwnikami i używa się ich do produkcji plastików. Niestety zdarza się tak, że nieuczciwi sprzedawcy sprzedają jako cienie do powiek, mikę, która jest przeznaczona do zdobienia  paznokci. Zdarza się to głównie na portalach aukcyjnych.
Niestety również niektórzy producenci, wykorzystują sztucznie farbowaną mikę do produkcji kosmetyków, ponieważ jest ona tańsza od tej całkowicie naturalnej. Dlatego solidny producent poniżej pewnej ceny po prostu nie może zejść.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl