wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Najpiękniejsze makijaże » Konturowanie czy strobing ? cz. 2 Strobing

Konturowanie czy strobing ? cz. 2 Strobing

Data dodania: 05-02-2019

- dlaczego w fotografii stosuje się strobing,

- co to jest strobing,

- jak i czym zrobić strobing,

- wykorzystanie strobingu w życiu codziennym.
 

Kontynuujemy temat technik makijażowych, które ze świata fotograficznego przeszły do życia codziennego. Dziś część druga o strobingu. Część pierwsza, w której pisałam o konturowaniu, znajduje się pod tym linkiem.



    Na pewno wiecie, że makijaż fotograficzny jest bardzo ciężki. Aby zrobić dobrze zdjęcie, potrzebne jest mnóstwo światła. Światło lamp fotograficznych jest więc bardzo silne i mocno uwypukla każdy połysk. Na dodatek właściwości fotografii sprawiają, że ten połysk będzie jeszcze silniej widoczny na zdjęciu. Z tego powodu makijaże do fotografii są nie tylko bardzo mocne, ale również bardzo matowe. A to znowu rodzi kolejny problem- tak matowy makijaż wygląda sztucznie. Zdrowa, młoda skóra w sposób naturalny ma lekki połysk, zwłaszcza na nosie i czole. W związku z tym jeżeli skóra jest całkowicie matowa, sprawia wrażenie bardzo suchej. I dlatego, po wykonaniu super – matowego makijażu, odpowiedniego do fotografii, dodaje się w niektórych miejscach twarzy trochę błysku.

    I dokładnie tym jest strobing- dodaniem błyszczących plam na twarzy, tam, gdzie w sposób naturalny cera powinna się błyszczeć. Samo słowo strobing pochodzi od angielskiego Strobe, czyli stroboskop. Co oczywiście sugeruje bardzo silne światło. Strobing jest czym innym niż rozjaśnianie. W rozjaśnianiu dodaje się jaśniejsze plamy na twarzy, ale są one matowe. Natomiast w strobingu, błyszczące plamy nie mają koloru lub też są w kolorze skóry znajdującej się pod nimi. Jeżeli chodzi o fotografię, to rozkład, układ tych błyszczących plam zależy od ujęcia w jakim będzie robiony portret. Inaczej maluje się twarz do portretu en face, czyli z przodu. Inaczej maluje się twarz, która będzie fotografowana z boku. Wiele oczywiście zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć na fotografii.
strobing imitujące metalowy połysk
Tutaj mocne, duże plamy rozświetlacza w neonowych kolorach imitują na skórze efekt metalu.






połysk w makijażu jak tafla wody
Bezbarwny, silny połysk imituje mokrą skórę. Taki połysk możesz wykonać, nakładając na makijaż tani i dostępny w aptece olejek rycynowy.













delikatna skóra

Satynowy, perłowy połysk sprawia, że skóra wydaje się delikatna, półprzezroczysta, prawie porcelanowa.








 

naturalny strobing

Strobing jest też używany do naturalnych zdjęć, aby właśnie dodać skórze naturalności i świeżości. Nałożony na szczyt kości policzkowych, pod brwią oraz na nosie delikatny satynowy połysk, sprawia, że zdjęcie staje się bardzo naturalne.





 

Jakimi kosmetykami można wykonać strobing ? Każdym błyszczącym kosmetykiem, który nie nadaje skórze koloru, lub też kolor ten jest zbliżony do koloru skóry. Może to być cień do powiek, puder rozświetlający, błyszczący puder brązujący, specjalnie przeznaczony do tego rozświetlacz. Z naszych kosmetyków doskonale do tego celu nadaje się puder nabłyszczający Flash Glow oraz błyszczące pudry brązujące. Jeżeli chcesz nadać skórze połysk imitujący połysk wody, aby imitować mokrą powierzchnię- możesz się posłużyć w tym celu olejkiem rycynowym. Jest bardzo gęsty, nie spływa, nie przemieszcza się po skórze, nie zapycha porów i bardzo mocno błyszczy. Niestety bardzo się lepi, a więc wspaniale sprawdza się podczas sesji w studiu, ale w prawdziwym życiu już niekoniecznie.

Połysk nakłada się tam, gdzie pojawia się w sposób naturalny, a więc nad brwiami, na szczyt nosa, na szczyty kości policzkowych, na łuk kupidyna. Na szczęście, w prawdziwym życiu ze Strobinie można bardziej zaszaleć niż w fotografii. Ponieważ w prawdziwym życiu, światło oświetla nas nierównomiernie, więc połysk nie będzie widoczny cały czas. Błyśnie jedynie wtedy, gdy znajdziemy się pod odpowiednim kątem względem patrzącego oraz źródła światła jednocześnie.

Strobing najlepiej wygląda na ciemnej, opalonej skórze. Jasna cera, na dodatek błyszcząca może sprawiać wrażenie niezdrowej, dlatego mocne nabłyszczanie lepiej zostawić na lato. Również tłusta cera niestety nie skorzysta na urodzie dzięki strobingowi. Być może póki jeszcze makijaż jest świeży, to będzie ona ładnie wyglądała. Niestety prędzej czy później tłusta cera zaczyna się cała świecić i dodatkowy blask wygląda nieświeżo.

Więc teraz już wiecie jak błyszczeć jak gwiazda za pomocą makijażu !

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Najpiękniejsze makijaże
Sklep internetowy shopGold