wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Składniki kosmetyków

Składniki kosmetyków

Składniki kosmetyków
Informacje na temat składników kosmetyków, tych naturalnych oraz chemicznych. Wyjaśniamy, rozwiewamy wątpliwości i mity internetowe.

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Ciemna strona gliceryny i innych substancji nawilżających

04-01-2024Wyświetleń: 97
Ciemna strona gliceryny i innych substancji nawilżających
Przychodzą mrozy a twoja skóra jest przesuszona,  wygląda i czuje się coraz gorzej ? Twoje włosy elektryzują się, puszą i są bardziej łamliwe? Jak to jest, przecież nie zmieniłaś nic w pielęgnacji, a jednak stan cery jest gorszy. Starasz się nakładać więcej kosmetyków nawilżających, ale skóra nadal jest podrażniona i przesuszona. Jest też przeciążona kolejnymi warstwami kremów nawilżających i pojawiają się niedoskonałości. Co się właściwie dzieje ?

Bakuchiol- roślinny retinol

16-01-2023Wyświetleń: 121
Bakuchiol- roślinny retinol
Retinol odmładza skórę w dobrze znany, udowodniony medycznie sposób. Zmniejsza zmarszczki, wzmacnia produkcję kolagenu w skórze, usuwa przebarwienia. Dzięki niemu możemy naprawdę wyglądać młodziej. Jest zarówno ulubionym jak i najbardziej znienawidzonym składnikiem kosmetyków. Jest uwielbiany za jego silne i skuteczne działanie. Jest znienawidzony za swoje skutki uboczne.

Retinol- cudowny składnik czy zło wcielone ?

14-09-2020Wyświetleń: 1159
Retinol- cudowny składnik czy zło wcielone ?
Retinol - kiedyś dostępny tylko na receptę u dermatologa, teraz dostępny w wielu kosmetykach. Składnik, który zwalczy trądzik, zmarszczki, przebarwienia, ujędrni i odnowi skórę a jednocześnie może wywołać raka, trwale uwrażliwić skórę, doprowadzić do  przebarwień. Jak go używać by skorzystać z jego cudownych właściwości, a nie zaszkodzić sobie.

Czy dwutlenek tytanu jest szkodliwy? Rozwiewamy internetowe mity.

22-06-2017Wyświetleń: 32537
Czy dwutlenek tytanu jest szkodliwy? Rozwiewamy internetowe mity.
Wokół dwutlenku tytanu narosło przez ostatnie lata mnóstwo mitów i legend. Te mity rozmnażają się jak ebola i zarażają cały internet hasłami o szkodliwości tego związku. Internauta czyta, a potem z przerażeniem stwierdza że dwutlenek tytanu znajduje się praktycznie we wszystkich jego kosmetykach, a nawet w żywności ! Jest on także składnikiem naszych podkładów mineralnych Rhea. Czy naprawdę jest się czego bać? Niestety nie możemy stwierdzić jasno "tak" lub "nie", odpowiedź nie jest taka oczywista.

Jak odróżnić dobre kosmetyki mineralne od złych.

22-06-2017Wyświetleń: 1104
Jak odróżnić dobre kosmetyki mineralne od złych.
 Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków mineralnych, niestety niewiele z nich składa się tylko i wyłącznie z minerałów. Jeszcze mniej składa się z minerałów korzystnie wpływających na naszą skórę. Niektórzy producenci uważają, że wystarczy dodać soli do kosmetyku i już można nazwać go "mineralny". Dlatego niestety musimy być wciąż czujne i orientować się w składach produktów.
Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold