wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kosmetyka naturalna porady i triki » Sposób na jędrną skórę -wałeczek dermaroller

Sposób na jędrną skórę -wałeczek dermaroller

Data dodania: 26-04-2021
Utrata jędrności, przebarwienia, plamki na skórze. Prędzej czy później te problemy dotkną każdą z nas.  Wiek, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia środowiska, to nie są czynniki przyjazne naszej skórze.

Utrata jędrności, przebarwienia, plamki na skórze. Prędzej czy później te problemy dotkną każdą z nas.  Wiek, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia środowiska, to nie są czynniki przyjazne naszej skórze.

Niestety niewiele jest zabiegów czy substancji, które naprawdę są skuteczne w walce z tymi problemami.

Jednym z najskuteczniejszych  sposobów na ujędrnienie, pozbycie się plam czy przebarwień jest  masaż wałeczkiem dermaroller.  Zabieg polega na wykonaniu tysięcy mikroskopijnych nakłuć w skórze. Są one tak płytkie, że nakłuwany jest jedynie naskórek, nie powinna pojawić się krew. Pomimo, że są one tak mikroskopijne to skóra odczuwa to mikrouszkodzenie i uruchomia procesy naprawcze.

Te procesy naprawcze skóry to głównie wytwarzanie kolagenu. Oczywiście przy tak drobnym nakłuciu, wytwarzanie kolagenu też jest minimalne. Jednak gdy tych nakłuć jest bardzo dużo i pojawiają się one regularnie to efekt staje się zauważalny.  Skóra staje się jędrniejsza, bardziej wypełniona. Nakłuwanie zmniejsza również przebarwienia, blizny i zmarszczki.

Jeżeli używając wałeczka  nałożysz na twarz  kosmetyk,  to wchłonie on się w dużo większym stopniu niż przy normalnym nakładaniu.  To dlatego, że substancje czynne nie muszą pokonywać bariery naskórkowej. Wchłaniają się prosto w skórę przez mikrodziurki. Stopień wchłaniania kosmetyku jest nawet  parę tysięcy razy większy, co oznacza, że wałeczek dermaroller jest świetny do wprowadzania kosmetyków w głąb skóry. Trzeba jednak pamiętać , żeby wybierać dobrej jakości kosmetyki, najlepiej naturalne. Nie chcesz przecież wtłaczać pod skórę parabenów czy innych szkodliwych środków chemicznych. Użycie wałeczka dermaroller wraz z kosmetykiem przypomina mezoterapię igłową wykonaną w gabinecie kosmetycznych, pomimo że również przy tym zabiegu skórę nakłuwamy bardzo płytko.

Działanie wałeczka dermaroller  zostało bardzo dobrze udokumentowane i udowodnione naukowo. Badano użycie dermarollera bez żadnych kosmetyków  i  porównywano  stopień ujędrnienia skóry oraz redukcję blizn. Żaden inny zabieg, żaden kosmetyk ani suplement diety nie uzyskał w badaniach takich rezultatów jak wałeczek dermaroller !

Czy zabieg jest bolesny? Nie, nie jest. Jeżeli boli to znaczy, że za mocno naciskamy. Nie powinna w żadnym razie pojawić się krew. Co prawda w internecie znajdziesz mnóstwo filmów, gdzie pacjentki tymi wałeczkami nakłuwane są do krwi. Jest tak dlatego, że te wałeczki są wykorzystywane również przez chirurgów do różnych zabiegów. Ale nie próbuj tego w domu ! Chirurdzy mają wałeczki z długimi igłami, zabiegów jest mniej, są wykonywane w dłuższych odstępach czasu. Jeżeli masz bardzo delikatną skórę, możesz odczuć lekki dyskomfort.  Warto jednak taki zabieg sobie zaaplikować, bo podobnych rezultatów nie osiągniemy żadnymi innymi  domowymi  sposobami.

Co jednak w przypadku gdy mamy trądzik, czy można stosować wałeczek? Wałeczek jest rewelacyjny, jeżeli chodzi o zapobieganie wykwitom. Dzieje się tak dlatego, że igiełki nacinając skórę, odblokowują ujścia gruczołów łojowych. Blokada gruczołów łojowych i zbieranie się w nich sebum, to główna przyczyna wykwitów ! Dodatkowo wałeczek dermaroller leczy i rozjaśnia powstałe wcześniej blizny i przebarwienia. Niestety nie można go stosować przy aktywnych, ropnych wypryskach.  Ropnych wyprysków nie można rollować, ponieważ mogą one być zakażone bakteryjnie, w takim przypadku istnieje ryzyko rozniesienia zakażenia na całą twarz. Dlatego rolujmy zapobiegawczo, ale unikajmy miejsc, gdzie wypryski już się pojawiły.

Dodatkową zaletą dermarollera jest możliwość stosowania go w miesiącach letnich. Nie zmniejsza on naturalnej bariery przeciwsłonecznej, którą stanowi naskórek. Jest więc świetną alternatywą pielęgnacyjną w słonecznym półroczu, gdy nie możemy stosować retinolu i kwasów.

Tutaj znajdziesz nasze wałeczki dermaroller.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Kosmetyka naturalna porady i triki
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl