Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Składniki naszych kosmetyków2 » Zalety i wady kosmetyków naturalnych

Zalety i wady kosmetyków naturalnych

Data dodania: 21-06-2017

altJak na pewno zauważyłaś w naszym sklepie proponujemy Ci zakup wyłącznie naturalnych kosmetyków. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są zalety i wady kosmetyków naturalnych oraz chemicznych.
Jak zapewne wiesz, nasza skóra chroni organizm przed niekorzystnym wpływem środowiska i reguluje temperaturę naszego ciała. Jest naszym największym organem ! Nie jest ona całkowicie szczelna jak np. folia. Przypomina raczej sitko - pewne substancje takie jak np. woda, toksyny wydostają się przez nią na zewnątrz. Niektóre substancje przenikają do niej i dostają się do krwiobiegu. To jest dobre i złe jednocześnie. Przenikanie substancji w głąb skóry jest dobre, ponieważ możemy leczyć organizm używając różnego rodzaju maści. Dostarczenie substancji w głąb skóry stwarza też wielkie nadzieje kosmetyce, ponieważ możemy naszą skórę odżywić, nawilżyć i pobudzić do regeneracji działając z zewnątrz.Niestety jest również druga strona medalu: przenikają przez skórę również substancje szkodliwe, toksyczne dla naszego organizmu.  U osób o zniszczonej skórze, która ma większą przepuszczalność, nawet niewinne substancje mogą wywoływać ciężkie reakcje alergiczne.
Z tych powodów, aby zachować zdrowie, ważne jest by nakładać na skórę substancje, które nie zrobią nam krzywdy.

Zalety kosmetyków naturalnych
alt
1.Kosmetyki naturalne składają się z olejków, maseł, ekstraktów, wosków pochodzących z roślin lub zwierząt (wosk pszczeli) użytych bez obróbki chemicznej. Te naturalne substancje 

2. Substancje naturalne są lepiej przyswajane i wchłaniane przez skórę. To jest zupełnie tak samo jak z suplementami diety i prawdziwymi witaminami. Witaminy z warzyw wchłaniają się w dużym stopniu, natomiast te sztuczne w bardzo znikomym. Jest tak dlatego, że wiele naturalnych substancji przypomina w składzie czy budowie substancje występujące w naszym organizmie.  Np. olej jojoba jest niezwykle podobny do sebum wytwarzanego przez ludzką skórę. Poza tym naturalne składniki niosą ze sobą bogactwo witamin i minerałów, których nie znajdziemy w sztucznych składnikach wytworzonych w laboratorium. Naturalny kosmetyk różni się od sztucznego tak, jak woda mineralna od destylowanej. Pierwsza ma dużo minerałów i jej picie jest korzystnie dla zdrowia, natomiast druga jest pozbawiona tych minerałów i jest trucizną dla organizmu.

3. Dbałość o środowisko naturalne. Wytwarzanie naturalnych kosmetyków, wytworzonych z roślin pochodzących z organicznych upraw, są przemysłem ekologicznych i przyjaznym dla środowiska. Natomiast przemysł chemiczny jest jednym z najbardziej zagrażających środowisku gałęzi przemysłu. Najgorsze jest to, że wytworzone chemikalia często przez wiele, wiele setek lat pozostają w środowisku często przez wiele, wiele setek lat, zatruwając je.

Wady kosmetyków naturalnych

alt1. Krótsze terminy przydatności- wyższe ceny. W kosmetykach naturalnych należy stosować również naturalne konserwanty. Najczęściej są to: alkohol, witamina E, ekstrakt z tymianku czy rozmarynu. Te konserwanty są przyjazne dla naszej skóry, ale niestety nie tak silne jak parabeny. Dlatego bio kosmetyki mają krótsze terminy przydatności do użycia. Jest to zazwyczaj kilka miesięcy. Dlatego też producenci nie mogą wytwarzać długich serii, wyższe są też koszty ich magazynowania i transportu. Poza tym również ich składniki są o wiele droższe. To wszystko składa się na wyższą cenę tych produktów. I tu niestety znowu okazuje się, że za jakość trzeba zapłacić.

Uwaga alergie ! Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki powinny być bardziej przyjazne alergikom, niż te chemiczne, ale często jest odwrotnie. Jeżeli np. jesteś uczulona na cytrusy, to może uczulić Cię krem z olejkiem pomarańczowym itd. Na szczęście skład kosmetyków naturalnych jest najczęściej bardzo dokładnie opisany, a my doskonale Wiemy, które z naturalnych substancji nas uczulają, więc łatwo możemy ich uniknąć. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl