Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Najpiękniejsze makijaże2 » Makijaż w stylu lat '80 -tych

Makijaż w stylu lat '80 -tych

Data dodania: 21-06-2017

altJeżeli szukasz czegoś szczególnego na bal karnawałowy, dyskotekę czy też inną szaloną imprezę, przemyśl sprawę makijażu w stylu lat 80-tych. Ta dekada  była zupełnie wyjątkowa, jeżeli chodzi o makijaże i nie tylko makijaże zresztą. Tak wyraziste, tak kolorowe makijaże, nie były modne nigdy wcześniej ani nigdy później.  Efekt jest spektakularny, a makijaż wcale nie jest trudny do wykonania. Nie musi być bardzo precyzyjny, nawet  nie musi mieć jakiegoś konkretnego kształtu. Jedyną trudnością może być dla niektórych osób dobranie odpowiednich dla siebie kolorów.

Jeżeli dobór odpowiednich kolorów to twój problem- tu możesz poczytać troszkę więcej na ten temat.

Główną cechą makijażu w latach 80-tych była przesada. Przesada w kolorach, przesada w ich ilości, przesada w intensywności.  Stosowane kolory to intensywne, prawie fluorescencyjne barwy przywodzące na myśl sztuczne kolory plastiku. Im mocniejszy makijaż, im więcej kolorów tym lepiej!
Na twarz nakładano grubą warstwę podkładu i pudru, wszystko o ton lub dwa jaśniejsze od naturalnego koloru skóry. Taki podkład, tak jak białe płótno w obrazie podkreślał intensywność kolorów. Bardzo wyrazisty róż na policzkach, bardzo mocno podkreślone oczy oraz usta, to wszystko składało się na specyficzny wizerunek. W dzisiejszych czasach idealne skopiowanie takiego makijażu wyglądało by bardzo sztucznie. Dlatego nie zalecamy kopiować makijażu z lat 80-tych, a jedynie zainspirować się nim i stworzyć coś bardziej współczesnego.
Współczesny makijaż musi być lżejszy bardziej eteryczny, mniej kiczowaty za to bardziej tajemniczy.  Możesz opuścić jeden czy dwa elementy tego makijażu i nadal pozostać w stylu lat 80-tych, np. nie malować policzków lub ust. Aby makijaż był charakterystyczny, oczy muszą być pomalowane w każdym przypadku.
altBędziesz potrzebować: podkładu do twarzy, cieni do powiek w zwariowanych kolorach, różu, pomadki też w intensywnym kolorze oraz tuszu do rzęs.
Zaczynamy !
  1. Twarz- dokładnie nałóż podkład na całą twarz. Użyj podkładu w naturalnym odcieniu skóry, nie staraj się skóry wybielać. Możesz też użyć pudru matującego, jeżeli masz problemy ze świecącą się cerą.
  2. Róż- delikatnie muśnij różem policzki lub nałóż mocniejszy akcent. Dzisiejsze róże są produkowane w bardziej naturalnych, delikatnych kolorach. Aby osiągnąć efekt bardziej zbliżony do intensywności makijażu lat 80-tych, możesz użyć zamiast różu pomadki lub cienia do powiek. Róż rozetrzyj lekko. Co prawda w latach 80-tych róż był nakładany bez żadnego roztarcia, granice pomiędzy pomalowaną skórą a niepomalowaną, były bardzo wyraźne, ale taki wygląd jest zdecydowanie passe.
  3. Oczy- to najbardziej charakterystyczna część makijażu, której nie można pominąć. Zacznę od brwi- w latach 80-tych królowały bujne krzaki, zupełnie zaprzestano regulowania brwi. Taki wygląd obecnie nie wygląda dobrze- trzeba te nasze brwi jednak trochę uładzić. Powieki mają być pomalowane w fantazyjnych barwach, tu panuje zupełna dowolność, byle było dużo i intensywnie. Może być nawet niesymetrycznie, tzn. jedno oko inaczej i drugie trochę inaczej. Moim prywatnym zdaniem najlepszy efekt jednak osiąga się używając jednego intensywnego koloru na całą powiekę górną oraz dolną. Jest nawiązanie do lat 80-tych a jednocześnie efekt jest świeży i nowoczesny. Kolor powinien być nałożony duuuużą plamą i roztarty na jego granicach. Rzęsy muszą być mocno wytuszowane, tusz może być kolorowy, dobrany do koloru cieni. Polecane kolory: niebieskie, zielone, róże i fiolety. Jeżeli nie malujesz się tak na co dzień to polecam zakup cieni w próbce (zamówisz je na kartach poszczególnych produktów). Taka próbka starczy Ci na 2-3 makijaże i nie będziesz trzymać koloru, którego nie używasz.
  4. Usta – pamiętaj, że tylko osoby o idealnych proporcjach twarzy będą dobrze wyglądać  gdy jednocześnie mocno pomalują i oczy i usta. Jeżeli twoja twarz ma idealne proporcje- użyj intensywnych kolorów różowych lub pomarańczy  do pomalowania ust. Aby efekt był współczesny użyj matowej pomadki. Jeżeli masz wątpliwości co do proporcji, to możesz do ust użyć bardziej delikatnego, stonowanego koloru, a nawet pominąć je w tym makijażu.
 alt
Teraz tylko porządny tapir i jesteście gotowe na imprezę !
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl