Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Kosmetyka naturalna porady i triki2 » Wady i zalety naturalnych kosmetyków mineralnych Rhea

Wady i zalety naturalnych kosmetyków mineralnych Rhea

Data dodania: 21-06-2017

altTutaj przedstawiamy wady i zalety kosmetyków mineralnych Rhea do makijażu w porównaniu do innych kosmetyków do makijażu (naturalnych lub nie).

1. Postać kosmetyku.
Podczas gdy zwykłe kosmetyki są dostępne pod postacią kredek, sztyftów, pudrów prasowanych, fluidów itp. to prawdziwe kosmetyki mineralne zawsze są pod jedną postacią : pudru sypkiego. Jest to niewątpliwie ich ogromna wada, zawsze dobrze jest mieć do wyboru więcej niż mniej.

2. Różnorodność kolorów.
Tutaj praktycznie nie ma różnic. Zwykłe kosmetyki a także mineralne występują we wszystkich kolorach tęczy. Z jednym wyjątkiem: wśród kosmetyków mineralnych nie znajdziesz czystej czerwieni, po prostu nie  ma takiego pigmentu mineralnego.

3. Trwałość.
Jeżeli porównamy minerały do kosmetyków trwałych, to oczywiście te drugie pozostaną na naszej twarzy o wiele dłużej. Niestety mają one niekorzystny wpływ na Zdrowie naszej skóry, więc używa się ich raczej okazyjnie, np. na jakieś wielkie wyjście.
Po porównaniu kosmetyków mineralnych ze zwykłymi, okazuje się że minerały nie ustępują im pod względem trwałości, a w wielu przypadkach mają dużo większą trwałość. Dlaczego tak się dzieje? Na zwykłe kosmetyki skóra często reaguje podrażnieniem i nadmierną produkcją sebum aby obronić się przed drażniącą substancją położoną na nią. Niestety wraz z sebum spływa nasz makijaż.
Oto co podrażnia naszą skórę w zwykłych kosmetykach: talk, środki zapachowe, substancje konserwujące.

alt4. Niezmienność koloru.
Tutaj minerały wykazują zdecydowaną przewagę, ponieważ nie zawierają żadnych olejków, ekstraktów ani innych substancji, które mogłyby się utlenić i zmienić kolor naszego makijażu.

5. Zapychanie porów.
Pyłki mineralne nigdy nie zapychają porów, natomiast standardowe kosmetyki dość często. Jest za to odpowiedzialny talk, oraz silikony (dimethicone) i olejki zawarte w zwykłych kosmetykach.

6. Alergie.
Żaden pyłek mineralny nie ma prawa Cię uczulić. A jeżeli Cię uczula to znaczy, że coś z nim jest nie tak. Kosmetyki mineralne mają ograniczony skład (zobacz składniki tutaj), właśnie po to aby ograniczyć możliwość alergii. Żaden z ich składników nie powoduje alergii. Natomiast zwykłe kosmetyki składają się z setek składników, każdy z nich jest potencjalnym alergenem.

7. Termin przydatności.
Zwykłe kosmetyki mają określony termin przydatności do użycia. Do tego są napakowane konserwantami aby nie zepsuły się przypadkiem wcześniej. Nie jest to dziwne, wziąwszy pod uwagę, że głównym składnikiem fluidu jest woda i tłuszcz.  Więc nigdy nie przechowuj ich w ciepłych, wilgotnych miejscach. Pyłki mineralne zawierają tylko czyste pigmenty mineralne. To troszkę tak, jakby sproszkować kamienie i używać do makijażu. One nigdy się nie zepsują, nie utlenią, nie zjełczeją. Mają nieograniczony termin ważności !

alt8. Sposób nakładania.
Kosmetyki mineralne, w szczególności podkład możesz nałożyć wyłącznie pędzlem, natomiast fluidy, kremy itd. na wiele sposobów, nawet palcami. To zdecydowana zaleta zwykłych kosmetyków.

9. Ochrona przeciwsłoneczna.
Pudry mineralne dają Ci ochronę SPF 25. Ochrona pochodzi z zawartego w nich dwutlenku tytanu i tlenku cynku. Obie substancje zostały uznane za bezpieczne do stosowania nawet u noworodków. Są one fotostabilne i chronią przed szerokim spektrum promieniowania. Wiele zwykłych kosmetyków (choć nie wszystkie) również zawierają filtry przeciwsłoneczne. Jeżeli rolę filtrów pełni wspomniany powyżej dwutlenek tytanu, to w porządku. Natomiast wiele filtrów chemicznych jest uznanych za niebezpieczne dla zdrowia gdy ulegają rozpadowi na słońcu. Wiele z nich również podrażnia skórę.

10. Podrażnianie skóry.
Jeżeli jakiś czas po nałożeniu makijażu czujesz swędzenie, pieczenie, twoja skóra zaczyna produkować dużo sebum lub jest zaczerwieniona, to oznacza, że twój makijaż Cię podrażnia. To nie przydarzy Ci się nigdy podczas używania kosmetyków mineralnych. Nie dość, że nie zawierają one nic co mogłoby Cię podrażnić, to jeszcze w swoim składzie mają tlenek cynku, który goi podrażnienia i uspokaja wrażliwą skórę. Jest on znanym środkiem stosowanym w kremach dla noworodków na podrażnienia skóry.

alt11. Dostarczanie substancji nawilżających i odżywczych.
Kosmetyki oprócz funkcji upiększającej, często mają też nawilżyć lub odżywić twoją skórę. Tego nie dokonają pudry mineralne. Składniki w nich zawarte są całkowicie obojętne dla stanu skóry. Kosmetyki mineralne jedynie chronią skórę przed słońcem oraz odrobinę chronią ją przed wysuszeniem, stanowiąc barierę dla odparowywania wilgoci z jej powierzchni.
Komentarze (1)
Justyna 14-12-2017 13:13:18
Minerały świetnie wpływają na cerę a szczególnie na zmiany trądzikowe!

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl